top of page

Sağlık Turizmi SEO

Sağlık turizmi SEO firması olarak bizlere backlinkim.com.tr üzerinden ulaşabilirsiniz. İnsanların, ikamet ettikleri yerleşim yerlerinden farklı ülkelere tedavi olmak, sağlıklarını korumak ve geliştirmek veya estetik görünümlerindeki değişiklik yapmak için yapmış oldukları seyahatlerdir.

Sağlık Turizmi SEO


Sağlık turizmi SEO firmasıyız. Bizler sağlık turizmi yazılımı SEO gibi konulara yönelik olarak da hizmet veriyoruz. Bu amaçla seyahat eden insanlara sağlık turisti denilmektedir. İlk başlarda az gelişmiş veya gelişmekte olan ülkelerden gelişmiş ülkelere ziyaretler gerçekleşirken, günümüzde hastaların dolaşımları değişmeye başlanmıştır. Uygun fiyatlı ve alternatif tedavi yöntemleri nedeniyle gelişmiş ülkelerden daha az gelişmekte olan ülkelere de ziyaretler yaygınlaşmaya başlamıştır.


Sağlık Turizm Türleri


Medikal Turizm: Sağlık turistinin yaşamış olduğu sağlık sıkıntılarını çözmek için yapılan tıbbı işlemler nedeniyle yapılan ziyaretlerdir. Sağlık taraması, kanser tedavileri, diş tedavileri, organ nakil ve protez takılması gibi uygulamalar bu grup içerisinde yer alır.


Termal Turizm de sağlık turizmi içerisinde yer alıp insanların şifalı, doğal mineral bakımından zengin, zindeleşme ve tedavi amaçlı sıcak suları kullanmak amacıyla yapılan ziyaretlerdir.

Yaşlı Turizmi: Bakıma ihtiyaç duyan yaşlı insanların, bakım ve rehabilitasyon amacıyla eğitim almış personellerin çalıştıkları kliniklerde konaklamak ve ihtiyaçlarını gidermek amacıyla yapmış oldukları ziyaretlerdir.


Engelli Turizmi: Engelli insanların rehabilite olmaları ve bakımları için özel rehabilitasyon merkezleri veya klinik otellere yapılan ziyaretlerdir.


Türkiye ‘de Sağlık Turizmi


2019 yılında 662087 sağlık turistinin ziyaret ettiği ülkemiz buradan 1065105 dolar gelir elde etmiştir. Pandeminin etkilediği 2020 yılında ise turist sayısı düşüş yaşamış 388150 turistin ziyaret etmesiyle 548 milyon dolar gelir elde edilmiştir. Bu ziyaretler de en çok tercih edilen branşlar; kadın hastalıkları, iç hastalıklar, göz hastalıkları, tıbbi biyokimya, genel cerrahi, diş hastalıkları, ortopedi ve travmatoloji, enfeksiyon hastalıkları ve son olarak da kulak burun boğaz klinikleridir.


Türkiye de Aralık 2021 tarihi ile ‘Sağlık Turizm Yetki Belgesi’ ile faaliyet gösteren 1473 sağlık tesisi ve 308 aracı kuruluş vardır. Ayrıca 31 kuruluşumuz JCI (Joint Commission İnternational) belgesine sahip olarak Ocak 2022 itibari ile akredite kuruluş toplamında dünyada 7.sıradadır.2018 yılında, sağlık turizminin yurtdışında tanıtımını yapmak ve uluslararası sağlık hizmetlerine ilişkin politika ve strateji oluşturmak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından USHAŞ kurulmuştur.

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page