top of page

Web Siteleri Hangi Programlarla Yapılır

Web siteleri hangi programlarla yapılır? Günümüzde web sitesi yapmak isteyen çok sayıda kişi, bu soruya bir cevap aramaktadır.


1. Yeni Başlayanlar İçin Web Tasarım Yazılımı - Bu araçlar, yalnızca web geliştirme seçeneklerini araştıran yeni başlayanlara yöneliktir.

2. Temel Web Tasarım Yazılımı - Bu, herkesin yararlanabileceği en iyi web tasarım yazılımı türüdür.

3. Web Tasarım Asistanları - bunları "iyi durumda" olarak düşünebilirsiniz - hayatınızı kolaylaştıracak şeylerdir, ancak her web tasarımıyla ilgili görev için gerekli değildir.

4. Yeni Web Tasarım Yazılımı - pazarda yeni olan ve son derece kullanışlı olduğu zaten kanıtlanmış yeni yazılım.

Önce, web tasarım yazılımının yeni başlayanlar için neyin en iyi olduğunu görelim:

Web Siteleri Hangi Programlarla Yapılır

WordPress (ÜCRETSİZ)

WordPress, arka planda oturan ve web sitenizi korumak için bir motor görevi gören bir yazılım parçasıdır. Ayrıca inanılmaz derecede popüler. En son verilere göre, WordPress web'deki tüm web sitelerinin ~% 27'sini çalıştırıyor. Ayrıca, yeni web siteleri oluştururken yıllardır kullanılan ve kendi web sitelerini oluşturmayı düşünen herkese her zaman tavsiye edilen bir araçtır. WordPress hafif bir öğrenme eğrisiyle gelir. WordPress hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, sitede birkaç kılavuz mevcuttur. Not; WordPress'in kendisi ücretsiz olsa da, alan adı ve web barındırma yaklaşık 5 $ / ay'a mal olacaktır. Herhangi bir web sunucusu şu anda WordPress'i destekliyor ve ilk (boş) kurulumu sizin için mutlu bir şekilde yapıyorlar ve tüm eğlenceli şeyleri size bırakıyorlar.
Temel Web Tasarım Yazılımı

Adobe Photoshop

Photoshop, yalnızca web tasarımı için değil aynı zamanda herhangi bir tasarım projesi için de kullanılabilen son derece çok yönlü bir araçtır. Ana amacı, raster grafiklerle çalışmanıza yardımcı olabilmektir. Örneğin, telefonunuzun kamerasıyla çekilen her fotoğraf bir tarama grafiği olarak kaydedilir. Photoshop ile bir görüntünün herhangi bir yönünü (renkler, doygunluk, bulanıklık, keskinlik vb. Dahil) ayarlayabilir ve ayrıca tamamen sıfırdan özel grafikler (örneğin, web sitesi düzenleri ve grafikleştirmeler) oluşturabilirsiniz. Birden çok görüntüyü bir projenin parçası olarak birleştirebilir ve farlı birçok filtreler kullanarak veya bazı dönüştürmeler gerçekleştirerek hepsinin birbirine uyduğundan emin olabilirsiniz. Photoshop'u ilk açtığınızda, çeşitli öğeleri (katmanlara) yerleştirmeye başlayabileceğiniz ve son efektinizi elde edene kadar bunları ayrı ayrı ayarlayabileceğiniz boş bir tuval elde edersiniz.

Web Tasarım Yardımcısı

Canva (ÜCRETSİZ)

Özel tasarım kartları, blog görüntüleri ve her türlü sosyal medya görselini (Twitter, Facebook vb.) Tasarlamak için idealdir. Kullanımı çok kolaydır.

Yeni Web Tasarım Yazılımı

En iyi web tasarım yazılımının son alt grubu. Bunlar piyasadaki en yeni ve en iyi araçlardır:

- Avocode - Sizin (tasarımcı) bir geliştiriciyle daha iyi iletişim kurmanıza yardımcı olan bir çalışma ortamı.

- HTML E-posta - Duyarlı HTML e-posta şablonları.

- Patterninja - Harika bir kalıp oluşturma aracı.

- Gutenberg - Web sitenizin doğru şekilde yazdırılmasına yardımcı olan bir çerçeve.

- ProtoPie - Kodsuz tasarım mobil etkileşimleri.

- Adobe Spark - Canva'ya benzer, ancak en çok mobil uygulama sürümünde kullanışlıdır.

- Coggle - Kullanımı kolay bir zihin haritalama aracıdır.


Eğer bu programları kullanmak istemiyorsanız ve web site yapım alanında bilgili kişiler aracılığıyla hizmet almak istiyorsanız bu durumda bizlere ulaşabilirsiniz. Web sitesi fiyatları açısından kuruluşumuz sizlere makul seçenekler sunacaktır.


7 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page